Sekerka Racing Team

Domov

Víťazom pondelkovej operatívne skrátenej 9. etapy v kategórii motocyklov na 32. ročníku Rely Dakar v Argentíne a Čile (1. - 16. januára) sa stal Španiel Marc Coma na motorke KTM, ktorý zredukovanú trať z Copiapa do La Sereny prešiel v čase 2:12:30 h. Druhý v cieli bol doterajší líder motocyklistov Cyril Despres, ktorý za Comom zaostal iba o štyri sekundy. Tretiu priečku obsadil Argentínčan Francesco Lopéz Contardo s časovým mankom 1:14 min. Slovenského pretekára Hant Logomotion Slovakia Štefana Svitka v cieli klasifikovali na 20. mieste s odstupom 23:09 min. Po ôsmich etapách má Francúz Cyril Despres na čele náskok 1:21:50 h pred Palom Andersom Ullevaseterom z Nórska a Čiľanom Francescom Lopézom Contardom (1:25:31 h).
Víťazom nedeľňajšej 8. etapy v kategórii motocyklov na 32. ročníku Rely Dakar v Argentíne a Čile (1. - 16. januára) sa stal čílsky pretekár Francesco Lopéz Contardo na motorke Aprilia, ktorý trať z Antofagasty do Copiapo prešiel v čase 5:29:25 h. Druhý v cieli bol Španiel Marc Coma na motorke KTM - na domáceho jazdca mal stratu iba 42 sekúnd.
Obhajca vlaňajšieho víťazstva na Rely Dakaršpanielsky motocyklista Marc Coma zvažuje, že na protest voči šesťhodinovej penalizácii predčasne opustí tohtoročnú edíciu prestížnej púštnej rely. Organizátori pretekov Comu potrestali za piatkovú výmenu pneumatiky v rozpore s pravidlami.
Slovenský motocyklový pretekár Ivan Jakeš jazdiaci v českom tíme KM Racing, ktorý sa vo štvrtok tešil z výborného šiesteho miesta, v úvode piatkovej 7. etapy (už na 5 km, pozn.) na Rely Dakar 2010 svoje pôsobenie predčasne skončil. Tridsaťšesťročného rodáka z Brezovej pod Bradlom v juhoamerickej púšti Atacama zradila roztrhnutá reťaz, ktorú v povolenom časovom úseku nedokázal opraviť. Preto musel z 32. ročníka najťažšej svetovej rely súťaže odstúpiť.
Slovenský motocyklový pretekár Ivan Jakeš jazdiaci v českom tíme KM Racing dosiahol vo štvrtok v 6. etape 32. ročníka Rely Dakar, ktorá merala 598 km a špeciálnych časových úsekov bolo dovedna 418 km, životný úspech.
V Argentíne pokračoval včera treťou etapou 32. ročník Rely Dakar. Opäť si v nej veľmi solídne počínali obaja slovenskí motocyklisti. Skvele začal Štefan Svitko, ktorý bol na 38. kilometri dokonca štvrtý.
Španiel Marc Coma jazdiaci na motocykli KTM sa stal víťazom utorňajšej 4. etapy na prestížnej Rely Dakar 2010 v Argentíne a Čile z Fiambaly do Copiaca, ktorá merala dovedna 629 km a jazdil sa 203-kilometrový meraný úsek. Druhé miesto obsadil Francúz Daniel Casteu na stroji Sherco a tretie ďalší reprezentant Francúzska Cyril Despres na KTM.
Francúz Cyril Despres sa v pondelok stal víťazom tretej etapy Rely Dakar z La Rioja do Fiambaly v kategórii motocyklov, keď mu v cieli namerali čas 3:01:09 h. Slovenský pretekár Ivan Jakeš prišiel do cieľa s takmer 48-minútovou stratou na 18. mieste a v priebežnom poradí sa posunul na 15. priečku. Druhý slovenský reprezentant Štefan Svitko skončil na 36. priečke, keď na víťaza stratil poldruha hodiny.
Francúzsky motocyklový jazdec David Fretigne sa stal víťazom nedeľňajšej druhej etapy na prestížnej Rely Dakar 2010 z Córdoby do La Rioja. Druhé miesto obsadil so stratou 43 sekúnd víťaz sobotňajšej úvodnej etapy David Casteu rovnako z Francúzska, o 1:08 min zaostal tretí v cieli Marc Coma zo Španielska. Na čele priebežného poradia aj napriek nedeľňajšiemu druhému miestu figuruje Casteu s náskokom 37 sekúnd pred Comom, tretia pozícia patrí ďalšiemu Francúzovi Cyrilovi Despresovi.
Slovenskí motocykloví reprezentanti Štefan Svitko a Ivan Jakeš majú za sebou 1. etapu prestížnych pretekov Rely Dakar 2010. Skúsenejší Jakeš figuruje po prvom súťažnom dni na 26. mieste s odstupom 11:35 min od lídra - Francúza Davida Casteua. Svitkovi patrí 43. pozícia (+18:16). Po piatkovej nemeranej časti z Buenos Aires do Colónu mali jazdci absolvovať v sobotu 317 km z Colónu do Córdoby, na tejto malo byť 219 km meraných úsekov, no pre rozvodnené rieky organizátori etapu skrátili o približne 50 km.