Sekerka Racing Team

Domov

Svitko po prvom dni v Brezne najrýchlejší

Slovenský reprezentant v enduro Štefan Svitko na stroji KTM vyhral v sobotu prvý súťažný deň 3. kola medzinárodných majstrovstiev SR v enduro a cross country v Brezne, na ktorom štartovalo rekordných 330 pretekárov zo Slovenska a Česka.
Člen víťazného klubového družstva Hant Slovakia Team z minuloročnej Medzinárodnej šesťdňovej motoristickej súťaže v Grécku dominoval na 45 km okruhu v v Brezne a okolí pred svojím kolegom z minuloročného Hant Slovakia Teamu Róbertom Kapajčíkom (KTM) a Zlatkom Novosádom na stroji Gas Gas. Odchovanec košického motokrosu dosiahol najrýchlejší čas vo svojej triede E3, keď stanovené rýchlostné testy absolvoval v čase 25:33,13 min.

Na druhom mieste v kráľovskej triede E3 časom 26:18, 75 min skončil Zlatko Novosád (Gas Gas) a tretiu priečku v E3 obsadil český jazdec Zdeněk Gottvald na motorke Husqaurna (26:23,22). Kategóriu E1 v sobotu časom 27:01,30 min vyhral Čech Martin Gottvald na stroji Husquarna pred Marekom Giertlom (KTM, 27:08,14) a Marekom Borákom (ČR/ Yamaha, čas 27:21,08). Trieda E2 bola úplne v réžii Róberta Kapajčíka (KTM, čas: 25:48,90), ktorému na Horehroní na chrbát dýchala dvojica Peter Králik (Beta, 26:42,42) a Jaroslav Štrbek (Suzuki, 27:18,76). Rozhodcovský zbor vzhľadom na rekordný počet 330 pretekárov znížil v sobotu počet povinných okruhov zo štyroch na tri a v nedeľu 10. mája uvažuje nad ďalšou korekciou súťažných úsekov, aby všetci jazdci stihli do večera odjazdiť rovnaký počet kôl na breznianskom okruhu.

Výsledky medzinárodných majstrovstiev SR v enduro, 3. kolo, sobota 9. mája:

Absolútne poradie, 1. súťažný deň: 1. Štefan Svitko 25:33,13, 2. Róbert Kapajčík (obaja KTM) 25:48,90, 3. Zlatko Novosád (Gas Gas) 26:18,75,
E1: 1. Martin Gottvald (ČR/Husquarna) 27:01,30 min, 2. Marek Giertl (KTM) 27:08,14, 3. Marek Borák (ČR/Yamaha) 27:21,08
E2: Róbert Kapajčík (KTM) 25:48,90, 2. Peter Králik (Beta) 26:42,42, 3. Jaroslav Štrbek (Suzuki) 27:18,76
E3: Štefan Svitko (KTM) 25:33,13, 2. Zlatko Novosád (Gas Gas) 26:18,75, 3. Zdeněk Gottvald (ČR/ Husquarna) 26:23,22